TCo. Akcesoria meblowe

_R1A5242a1

zawieszki meblowe

Zawieszki meblowe to jeden z podstawowych elementów mebli.

Znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Właściwe systemy zawieszania to takie, które posiadają odpowiednią regulację i udźwig. Istotnym parametrem jest też zabezpieczenie przed podbiciem szafki. Ten parametr jest ważny, gdyż chroni użytkowników przed spadnięciem szafki z listwy lub haka. Profesjonalna zawieszka zabezpiecza również komody i inne wysokie szafki stojące przed przewróceniem się.

Udźwig zawieszek.
Należy pamiętać o ciężarze mebli. Waga szafki wypełnionej naczyniami może przekraczać kilkadziesiąt kilogramów, dlatego bezsprzecznie udźwig zawieszek jest tak ważny. Oferowane przez nas zawieszki to produkty wysokiej jakości, o wysokich parametrach udźwigu (ponad 60 kg na sztukę), posiadające certyfikaty LGA i CATAS. W naszej ofercie posiadamy również zawieszki meblowe ATLAS, do bardzo ciężkich szafek kuchennych lub łazienkowych (udźwig ponad 300 kg).

Montaż mebli zawsze powinien przebiegać szybko i sprawnie. Regulacja zawieszek to parametr, który ma na to duży wpływ. Ponieważ każda szafka powinna być właściwie wyregulowana, zawieszki muszą posiadać niezawodny system regulacji. Szeroki i płynny zakres regulacji w trzech płaszczyznach, bez wątpienia wpływa na jakość i efekt pracy. Każda zawieszka nawet ta najprostsza powinna posiadać regulację.

Zawieszki meblowe powinny być nie tylko niezawodne, ale także estetyczne. Mogą być widoczne lub ukryte. Widoczne zawieszki we wnętrzu szafki mają różnego typu nakrywki. Nakrywki dostępne są w różnych kolorach, dopasowane do koloru płyty meblowej.

W ofercie TCO. znajdziecie Państwo systemy do wieszania paneli, luster, szafek wiszących i dolnych szafek z szufladami.

Atlas

Zawieszka Atlas do dolnych szafek wiszących z szufladami jest najbezpieczniejszym i odpowiednim rozwiązaniem do zawieszania mebli łazienkowych jak i dużych dolnych szafek w kuchni. Indaux opracował system Atlas jako rozwiązanie techniczne w odpowiedzi na wyzwania stawiane przez nowe trendy w meblach.
System umożliwia wieszanie ciężkich mebli o praktycznie dowolnej konstrukcji i nie kolidując z takimi elementami mebla jak np. szuflady. Atlas charakteryzuje się łatwością montażu, estetyką i płynną regulacją. Produkt opatentowany przez Indaux . Zawieszka może być już wstępnie zamontowana, aby ułatwić wieszanie mebli na montażu. W połączeniu z dolną podporą meble można regulować w 3 płaszczyznach. Udźwig zawieszki potwierdzony testami i badaniami to aż 300 kg.

Zawieszki widoczne

Standardowe zawieszki do mebli. Typowe zawieszki jakie wykorzystywane są w meblach kuchennych i łazienkowych zgodne z obowiązującymi normami i wymogami. Oferowane przez nas zawieszki o udźwigu 45 kg zgodnie z dyrektywą EN 15939 posiadają szeroki zakres regulacji, z łatwym dostępem od przodu mebla. Zawieszki Scarpi posiadają cienkie, estetyczne nakrywki tworzywowe lub stalowe, dostępne w kilku kolorach. Zawieszki montuje sią przykręcając je na wkręty lub kołki. Wykonane w całości z metalu. Zawieszki Scarpi posiadają jako opcję system blokady, który zabezpiecza szafkę przed niepożądanym zsunięciem się z płytki montażowej. Każda z naszych zawieszek dostosowana jest do najwyższych wymogów i przepisów obowiązujących na rynku.

Zawieszki ukryte

Zawieszki ukryte do mebli kuchennych i pokojowych. Seria zawieszek Traser, to grupa zawieszek, które montujemy za tylną ścianą mebli. W naszej ofercie posiadamy zawieszki które montujemy za pomocą wkrętów lub we wcześniej owiercone otwory montażowe bez użycia jakichkolwiek narzędzi podczas montażu.
Udźwig zawieszek 50 kg. zgodnie z normą EN 15939. Zawieszki Traser posiadają płynną regulacje w dwóch płaszczyznach.
Dla szczególnych konstrukcji posiadamy zawieszki Traser 7 do montażu w bokach szafki. Zawieszki są całkowicie niewidoczne, zamontowane we wyfrezowanym otworze w boku mebla.

zawieszka-meblowa-scarpi-4
Zobacz w katalogu
zawieszka-traser
Zobacz w sklepie online

Dowiedz się więcej o zawieszkach meblowych.
Możesz przejrzeć szczegółowe parametry w naszym katalogu lub kupić je w naszym sklepie detalicznym. 

Potrzebujesz więcej informacji?
Zachęcamy do kontaktu z naszym handlowcem.

Zawieszki do mebli

Bezpieczeństwo i właściwe wieszanie szafek jest dla nas priorytetem podczas doboru właściwych zawieszek meblowych. 

Oferujemy szeroki wybór różnego typu zawieszki meblowe, ukryte, widoczne, podpory i systemy wieszania nie tylko mebli ale również innych elementów zabudowy.